;

İstihdamda 2 önemli adım

Emekli olup iş kurmak isteyenlere girişimcilik eğitimi verecek. Toplum yararına işlerde 35 yaş üstü işsizlere öncelik verilecek. 1 yıldan fazla işsiz kalan 35 yaş üstü kişileri işe alanlara özel teşvikler sağlanacak

İş kurmak isteyen emekliye destek
Hükümet, istihdam ve yeni iş fırsatları için bütün olanakları seferber ederken; 35 yaş üstü işsizlere istihdamda öncelik, emeklilere de girişimcilik desteği verilecek. Kamuda yol bakımı, ağaç dikimi, okul temizliği gibi toplum yararına işlerde çalıştırılan dezavantajlı kesimler özel sektöre de yönlendirilecek. Buna göre, 1 yıldan fazla işsiz kalan, 35 yaş üstü kişilere istihdam yaratan patronlara özel teşvikler verilecek. Bu gruptan işe eleman alan işletmelerin vergi, prim yükü aşağı çekilecek. Milyonlarca gence iş kapısı açan , emekli olduktan sonra iş kurmak isteyenlere de girişimcilik desteği sunacak. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, toplum yararına işlerde 35 yaş üstü başvuranlara öncelik verdiklerini belirterek, "Bu yaş grubunun programdan yararlanmalarını kolaylaştırıyoruz" dedi. Emeklilerin de girişimcilik eğitim programlarına katıldığını belirten Müezzinoğlu, "Girişimcilik kurslarına herkes katılabiliyor" diye konuştu.

Hazal ATEŞ
Etiketler:
  • 20 Mayıs 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.