Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.03.2017 Gazete
ABONE OL

Elektriğe zam yok

Elektriğe zam yok
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Türkiye'nin 81 iline doğalgaz ulaştırılması hedefi kapsamında dün gerçekleştirilen Artvin doğalgaz dağıtım lisansı ihalesinde 2 şirket dağıtım hizmeti için sıfır kuruş teklif vererek Türkiye'nin geleceğine güveni ortaya koydu. Akmercan ve Arsan şirketleri, 8 yıl boyunca Artvin'de tüketicilerden dağıtım bedeli almayacağını taahhüt etti. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, ihale sonrasında elektrik fiyatlarına ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Elektrik fiyatları tarife dönemleri geldiğinde inceleniyor. Herhangi bir artı eksi yönünde fiyata müdahale olup olmayacağı çalışmaları yapılıyor. Yapmış olduğumuz çalışmalarda 5 ve 6. dönem için tarifeyi yine zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz. Elde edilen veriler zam yapılmasına yönelik bir veri oluşturmuyor."

Barış ŞİMŞEK

kalan karakter 1000

tulipano tulipano

Elektrik dağıtım şirketleri dağıtım bedelinden fiyatları zaten yükseltip zamlarını yapıyorlar. Bir de elektriğe zam yapılırsa vay halimize. Dağıtım bedelinin içinde kayıp kaçak bedeli, sayaç okuma bedeli var. Kayıp kaçakları bile bize ödetiyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.03.2017 09:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.