Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.03.2017 Gazete

3 müjde

İstihdam Nisan-Mayıs'ta daha da yükselecek. Memur emeklisine 2.5 milyar TL ikramiye ödenecek. Taşeron işçiye kadro hızla tamamlanacak

3 müjde
Hükümetten işsize, taşerona, memur emeklisine müjde geldi. İstihdam seferberliği ile çalışmak isteyenler işe kavuşacak. 20 günde 125 binden fazla kişi iş sahibi olurken, istihdam Nisan ve Mayıs'ta hızla artacak. Taşerona kadro işlemi hızla tamamlanacak. Memur emeklilerine 2.5 milyar lira ikramiye ödenecek.

HİLEYE GEÇİT YOK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu 3 konuda şu değerlendirmeleri yaptı:

Son 20 günde 125 binden fazla insanımız iş sahibi oldu. İstihdamda milli seferberlik gerçekten güçlü bir dinamizm yakaladı. Nisan, Mayıs aylarındaki rakamlar işsizlik oranlarını hızla geriye düşürecek. Çalışmak isteyen kardeşlerimize daha çok iş bulma, ekonomiyi güçlendiren Türkiye yolculuğu toplumun tamamına bir müjdeye dönüşecek.

Bütün sigortalılar otomasyonda kayıtlı. 3 ay işsizlik şartı arıyoruz. Burada işten çıkarıp yeniden işe alma gibi hile kapıları yüzde 99 kapalı. Sigortalının giriş-çıkışı kayıt altında. Bizi 1 aylığına kandırabilir, ikinci ay açığa çıkar. Cezası ağır, değmez.

Taşeron işçilerimizin durumuyla ilgili 4 bakan arkadaşımızla çalışıyoruz. Sıkıntılarını ortadan kaldıracağız. Referandum atmosferinde popülist olmasın diye ek bir cümle söylemiyorum. Biraz sabırlı olsunlar, onların derdi bizim derdimiz.

Devlette 30 yıldan fazla emeği olan 400-450 bin memur emeklimize de yaklaşık 2.5 milyarlık ikramiye ödemesini yapacağız.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

Ahmet Ahmet

Vatanını ve milletini seven milletimizin bütün fertlerinin meslek ve puan dışında başka kriterler aranmadan işe alınmaları milletimizi çok memnun etmektedir ve edecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.03.2017 13:29
GOLDENHORN GOLDENHORN

2000 den sonra intibak bekliyoruz mezarda alacağız bu gidişle

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 27.03.2017 11:42
mühendis mühendis

Seçim öncesi asıl işi yapanlar kadroya geçirilecek denmişti.Üniversite mezunuyum ve 10 yıldır asıl işi yapıyorum. Asıl işi yapanlar olarak Özel Sözleşmeli Statü'lü değil, birlikte çalıştığımız personel gibi kadrolu olmak istiyoruz.Çalıştığımız yerlerde bir sürü insan işe alınırken biz hala taşeron sorunu ne zaman çözülecek ne olacak diye her gün taşeron haberlerini takip eder olduk. Bu konunun en kısa zamanda hakkaniyetli olarak çözülmesini istiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 27.03.2017 10:48
mehmed mehmed

ilk 100 gün dediler taşeron işçiler için samimyese hükümet asıl iştekilerine versinki seçimden önce inancımız olsun yoksa müslüman aynı yerden 2 defa ısırılmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 27.03.2017 09:14
ahmet ahmet

Taşeronda icraat istiyoruz sayın bakanım. sözü verilmeyen nice işler yaptınız. taşeronu mu çözemiyorsunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 27.03.2017 08:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.