Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.03.2017 Gazete
ABONE OL

kazancı

Bir bankanın u 500 liraya kadar yükseltmesinin ardından, lere yeni sürprizler kapıda. Birkaç bankanın daha müjde hazırlığı yaptığı belirtiliyor.

Promosyon kazancı
Artık memurlar gibi ler de maaşlarını çektikleri bankalardan alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın devreye girmesiyle başlayan emekli promosyonunda güzel gelişmeler devam ediyor. Hem belirlenen taban promosyon tutarları artıyor hem de bankalar arasında hizmet yarışı yaşanıyor. Promosyonda taban tutarları yükselten ilk finans kuruluşu Fibabanka oldu. 3 yıllık dönem için maaşa göre 300, 375, 450 lira olan taban promosyon tutarlarını, Fibabanka 330, 415 ve 500 lira seviyesine yükseltti. Ancak emeklilere sürprizlerin bununla sınırlı kalmayacağı, devamının geleceği belirtiliyor. Edinilen bilgiye göre; başka bankalar da emeklilere müjde verme hazırlığı yapıyor. Birkaç özel bankanın daha tutarları artırmak için kolları sıvadığı ifade ediliyor. Emekliye yeni tekliflerin son aşamaya geldiği, kısa süre içinde duyurulacağı sektörde konuşuluyor.

TEKLİFLERE BAKILACAK
Emekliler, yeni teklifleri de görerek promosyonda kararını verebilecek. Bazı emekliler hızla bankasını seçip promosyonunu alırken, bazıları da yeni teklifleri görmek için beklemede. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun protokole koyduğu madde sayesinde "Maaşımı 3 yıl sizden alacağım" sözünü vererek promosyonu alan emeklilerin daha cazip teklifleri değerlendirme imkanı var. Bunun için emeklinin yapması gereken tek şey, taahhüt verdiği bankaya kalan sürenin tutarını iade etmek.

ÖZEL HİZMET
Bankaların emeklilere yönelik hizmetlerini de artırma hazırlığında olduğu belirtiliyor. Halen bankalar, ücretsiz havale ve para çekme, EFT ve HGS etiketi gibi imkanlar sunuyor. Şubelerde öncelikli hizmet, müşteri hizmetlerine direkt ulaşma gibi imkanlar da sunulurken, şubelere gidemeyecek olanlara eve teslim maaş gibi uygulamalar da yapılıyor.

kalan karakter 1000

emekli emekli

bazı bankalar fırsat bilip borca sayıyor örnek garanti

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 09:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.