Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.03.2017 Gazete
ABONE OL

Kadınlara patron olma fırsatı

Kadınlara patron olma fırsatı
İstanbuL'da Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde 50'den fazla branşta kurs gören kadınlar, meslek öğrenerek iş sahibi oluyor. Merkezde kursiyerler takı tasarımı, kurdele nakışı, nikah şekeri yapımı, çiçek tasarımı, aşçılık ve pasta, resim, yağlı boya tablo gibi birçok alanda eğitim alıyor. Kurslarını başarıyla tamamlayanlar sağlık, çocuk gelişimi, aşçılık ve pastacılık, bilgisayar ile muhasebe gibi alanlarda iş sahibi oluyor. Merkezde 2016'da açılan KOSGEB kurslarından 138, İŞKUR kurslarından 181, Halk Eğitim kurslarından ise bin 893 kişi mezun oldu. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde de bin 407 kursiyer değişik branşlarda eğitim alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.