Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.03.2017 Gazete
ABONE OL

Metro’dan 400 yeni istihdam

Metro’dan 400 yeni istihdam
Gıdadan turizme, enerjiden otogar işletmeciliğine kadar birçok alanda faaliyet gösteren Metro Holding, CDS Lojistik ile partnerlik anlaşması imzaladı. Anlaşma ile CDS Lojistik yaygın dağıtım imkanlarını kullanarak, Metro Holding iştiraklerinden Vanet Gıda, Van- Bes Besicilik ve Samsun Gıda firmalarının imalatını gerçekleştirdiği ürünleri belirlenecek noktalara taşıma işini üstlendi. Metro Holding Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Öztürk Göbülük, CDS Lojistik ile yapılan anlaşmanın holdingin atılım hedeflerinin ilk basamağı olduğunu belirterek, ilk yıl için istihdam hedeflerinin 400 kişi olduğunu, ilerleyen yıllarda bu rakamın daha da artacağını kaydetti. Metro Holding'in yeni CEO'su Mehmet Akif Yaşın ise "Yaptığımız yatırımların ülke ekonomisine katkı sağlaması bizim için çok önemli" şeklinde konuştu.

ile partnerlik anlaşması imzalayan CDS Lojistik Başkanı Gökhan Akyürek, 16 ilde, 220'si özmal toplam 300 araçla hizmet verdiklerini belirterek, anlaşmanın yıllık hacminin 30 milyon lira olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

yarın iş bitince ne olacak. işçiler işten çıkartılacak mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.03.2017 11:36
mehmet mehmet

bunlar geçici istihdamlar siz kalıcı istihdamlara bakın. mesela üretim tesisi kurulması ve burada personel istihdam edilmesi gibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.03.2017 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.