;

yarışı

Emekliye için kamudan sonra özel bankalarla da masaya oturuldu. 4.2 milyon emeklinin maaşının yattığı özel bankalar da promosyon ödeyecek. Emekliler daha çok para veren bankayı seçecek

Promosyon yarışı
Emeklilere için kamu bankalarıyla yapılan anlaşmanın ardından, gözler özel bankalara çevrildi. 4.2 milyon emeklinin maaşının yattığı özel bankaların promosyon hamlesi merak konusu oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da harekete geçti. 7.5 milyon emekliye maaş ödemesini yapan Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank'la yapılan anlaşma sonrası, SGK özel bankalarla masaya oturdu. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı'nın başkanlığında yapılan toplantıda, bankaların temsilcilerine Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 'promosyon planı' anlatıldı. Edinilen bilgiye göre; özel bankalardan "Biz bu promosyonu vermeyiz" diyen çıkmadı. SGK, bankalara bir protokol taslağı hazırlayıp gönderecek. Özel bankalar da konuyu yönetim kurullarında görüşerek karara bağlayacak.

GÖZLER UYGULAMADA
Kamu bankalarıyla yapılan anlaşma kapsamında 3 yıllık promosyonda taban tutar; maaşı bin liranın altında olanlar için 300 lira, maaşı bin-2 bin arasında olanlar için 375 lira, maaşı 2 bin liranın üzerinde olanlar için 450 lira olarak belirlenmişti. Özel bankaların da promosyona 'evet' demesi halinde, emeklilerin ödeme almak için maaşını kamu bankalarına taşımasına gerek kalmayacak. Aksi halde maaşını özel bankadan alan ancak promosyon ödemesinden yararlanmak isteyenler, rotayı kamu bankalarına çevirecek. Ancak özel bankaların 4.2 milyon emekli müşterisini kaybetmemek için SGK'yla promosyon anlaşması imzalamasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta özel bankaların promosyonda 450 liraya varan taban tutarların da üzerine çıkabileceği beklentisi var. Bunun nedeni de özel bankaların pastasındaki payını artırmak için uzun süredir para, puan ve altın gibi hediyeler verdiği kampanyalar gerçekleştirmesi. Özel bankaların da promosyona 'evet' demesi halinde promosyonda yarış başlayacak.
Etiketler: ,

kalan karakter 1000

adil adil

Bekleyip görelim ama özel bankalar acele etmeli

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.01.2017 15:54
üsküdarlı üsküdarlı

yuh yuh gene cak cuk bankalar 35 milyar kar etmiş yöneticiler ücreti neden 1 tam maaş yapmadı ikramiyede vermedi alırlar oy bir daha

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 10.01.2017 11:37
Mahmud Mahmud

Emeklilelrin kazanılmış haklarını bankalara esir edilerek,yüksek faiz kapanına atılarak,emeklnin maaşına haiz uygulama sanatı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 10.01.2017 11:25
kaya kaya

daha netiçelenmedimi şimdiye kadar yazdıklarınız yalanmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 10.01.2017 10:57
misafir misafir

bir aylık doğalgaz ,,,,bir ton odun ,,,bir ton kömür ,,parasını.....1 ay emekli kral ,,,35 ay..bankacılara ..rehin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 10.01.2017 09:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.