;

e garanti

Maliye Bakanı Ağbal, nedeniyle eline geçen paranın bin 300 liranın altına inmesinden endişe eden çalışanlara güvence verdi, ‘Çalışmayı tamamladık, kimse endişe etmesin’ dedi

Ücrete garanti
Milyonlarca çalışanı rahatlatan açıklama geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelirin nedeniyle bin 300 liranın altına düşmesini engelleyeceklerini, çalışmanın tamamlandığını söyledi. Vatan KDV İhtisas Vergi Dairesi'ni ziyaret eden, ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ağbal, özellikle Kasım ayı başından itibaren bir grup linin eline geçen net tutarın bin 300 liranın altına düşmesi durumuyla karşı karşıya kaldığını, bu konuyu hükümet olarak değerlendirdiklerini aktardı. Son 3 aya ilişkin olarak gelirleri bin 300 liranın altına düşen çalışanların bu kayıplarını telafi etmek üzere çalışmayı tamamladıklarını ve çalışmanın Bakanlar Kurulu'nda kabul edildiğini belirten Ağbal, "Bunun yaklaşık 1 milyar liralık yükü mevzubahis. Bunun için yasal bir düzenleme yapılması gerekiyor. Bu konuda Bakanlık olarak hazırlıklarımız tamam. Uygulama zamanı gelmeden önce hukuki olarak gereğinin yapılmasıyla ilgili çalışmaları takip ediyorum" dedi.
  • 19 Ekim 2016, Çarşamba

kalan karakter 1000

misafir misafir

Emekliye promosyonda iyi haber verirseniz emekli sevinecek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2016 15:37
eyt mağduru eyt mağduru

emeklilikte yaşa takılanlar ne olacak ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 19.10.2016 09:51
sayın ağbal sayın ağbal

taşörenler ne oldu acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.10.2016 09:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.