;

Köprü bahane şahane

Nakliye araçlarıyla ’yü geçerek İstanbul’a ulaşan ürünlere gecikmedi. Meyveden sebzeye, mobilyadan damacana suya kadar pek çok ürüne köprü ücreti bahane gösterilip zam yapılıyor

Köprü bahane zam şahane
Anadolu'dan gelip 'yü geçerek İstanbul'a ulaşan ürünlere bombardımanı başladı. Sudan meyve ve sebzeye, taşıma ücretlerinden mobilyaya kadar pek çok ürüne 3. Köprü zammı geldi.

SUYA 0.65 LİRA ZAM
Hayat Su Beylikdüzü bayisi, "9.75 TL olan 19 litrelik damacana su, 2 gün önce 10.40 TL oldu. Firmadan bize aktarılan bilgiye göre 3. Köprü geçiş ücretlerinin yüksek olması nedeniyle damacana başına 0.65 liralık zam yapıldı" dedi. Danone Hayat Su tüketici yetkilileri de zammı doğruladı.

MEYVE VE SEBZEYE DE YANSIDI
Üretici ile market arasında fiyatları artıran zincir halkasına 3. Köprü de eklendi. TÜMESKOM Başkanı Burhan Er, "Antalya'dan İstanbul Hali'nin kapısına bin 500 liraya gelen araç, bugün 3. Köprü nedeniyle bin 800 liraya geliyorsa bu durumu ürüne yansıtmak zorunda kalıyorum. Artan mazot da olsa, köprü de olsa, yol da olsa değişmez. Fiyat artışı ürüne yansır" diye konuştu. Er, bu durumun market rafında da zam olarak sonuçlanacağını ifade etti.

YÜZDE 10 ŞAŞIRTTI
3. Köprü ücretlerini fiyatlarına yansıtanlardan biri de mobilyacılar. Anadolu yakasında satış yapan mobilyacılar da nakliyeden kaynaklanan 300 liralık ücreti ürünlere yansıtmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Sancaktepe'de mobilyacılık yapan Hakan Ayas, hem uzayan yol hem de geçiş ücretinin yüksekliği nedeniyle mobilya nakliye ve taşıma maliyetlerinin arttığını, bunu da ürüne yüzde 10 olarak yansıttıklarını söyledi.
  • 19 Ekim 2016, Çarşamba

kalan karakter 1000

taka41 taka41

bu köprüyü bahane etmeleri...yakismadi....Ramazan ayinda pirince yaptiklari keyfi zam gibi....nedeni ise...iddia ettiklerinin tam aksine...köprü yok iken sadece Istanbul trafiginde bosa yaktiklari yakit ve bosa giden is saati...bunu hesap edersek...tam tersi fiyatlarda indirim gerekli....bir noktaya 90 dakikada varmak ile 16 dakikada varmanin arasindaki farki hesap etmek zor olmsa gerek...ve 360 güne carp. :)) Bu millet böyle eski tip numaralari yutmuyor artik.. köprü zor ise mallarini sirtina al kayikla gec karsiya...bakalim ne Kadar tahammü dayanacaksiniz ...ac gözlüler

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.10.2016 15:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.