Bugünkü
Takvim

Yok böyle unutkanlık

Yok böyle unutkanlık
Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan larla ilgili çağrılara rağmen bu yıl tam 93 milyon lira başvuru olmadığı için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na () devredilirken; bir unutkanlığın da sigortada olduğu ortaya çıktı. Hayat poliçesinde biriken sını ya da aracı nedeniyle bir hasar alacağı olup da almayı unutanlar, sigorta şirketlerinde 28.8 milyon lira bıraktı.

UYARILAR FAYDA ETMEDİ
Sigorta şirketleri, her yılın başında paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor, hak sahiplerine 15 Haziran'a kadar paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunuyor. Ancak vatandaşlar buna rağmen parasını yine unuttu. Unutulan bu paralar sigorta şirketleri tarafından yılda bir kez Güvence Hesabı'na devredilirken, bu yıl söz konusu hesaba gelir olarak kaydedilen rakam 28 milyon 819 bin lirayı geçti. Güvence Hesabı Müdürü Abdülkadir Küçük, sigorta şirketlerinde örneğin 10 yıllık, 20 yıllık hayat poliçesi yaptırıp, söz konusu tarihler sonunda biriken parasını unutup almayanların bulunduğunu söyledi. Küçük, aynı şekilde aracından dolayı bir hasar alacağı olup da bu alacağını da unutanların olduğu bilgisini verdi.
larda zaman aşımına uğrayan 93 milyon liranın TMSF'ye devredilmesinin ardından; sigorta şirketlerinden de alınması unutulmuş 28.8 milyon lira çıktı!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.