Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.11.2015 Gazete
ABONE OL

750 bin kişiye iş

750 bin kişiye iş imkanı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Bölgesi'ndeki illerin gelişmesi ve istihdamın artırılması amacıyla hayata geçirilecek 3 bin 725 projeyi kapsayan 37 milyar liralık Akdeniz Gelişim Projesi (AKDENİZGEP) çerçevesinde, 750 bin kişiye istihdam sağlanması öngörülüyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; Mersin, Adana, Antalya, Osmaniye, Hatay, Burdur, Isparta ve Kahramanmaraş'ı kapsayan AKDENİZGEP çerçevesinde çeşitli çalışmaların yapılacağını, bölgeye yakışan muhteşem projelerin hayata geçirileceğini belirterek, şöyle konuştu: "Akdeniz'de sulamadan içme suyuna, hidroelektrik enerjiden dere ıslahlarına, ağaçlandırmadan havza planlamaya, tabiat turizminden meteorolojik gözlem ağına kadar 3 bin 725 proje hizmete alınacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.