Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.11.2015 Gazete
ABONE OL

si tarih oluyor

İşveren hilesi tarih oluyor
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), elektronik ortamda sunduğu hizmet dökümü ve hizmet bilgisi uygulamasına önemli eklemeler yaptı. Emeklilik işlemleri için en kritik belge konumunda olan hizmet dökümüne yapılan eklemeler ile lerin usulsüzlük yapmasının önüne geçilecek. Yapılan eklemeler şöyle:
► Sigortalılar çalıştığı şirketi artık görebilecek. İşverenlerin kişiyi başka bir işyerinden sigortalı göstermesi gibi uygulamalar da hemen öğrenilebilecek.
► Yıpranmaya tabi çalışması olan fakat bu durumun SGK'ya bildirilmediğini tespit eden bir sigortalı, işverene bu günleri kanuna uygun şekilde bildirmesi gerektiğini hatırlatabilecek. Sigortalının işten ayrılma nedeni işlenecek.

kalan karakter 1000

emekli emekli

işveren hilesi elektronik ortamda gözükecek de devlet askerlik ödemelerini neden elektronik ortamda göstermiyor bunu söyleyin SGK ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 25.11.2015 10:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.