Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.11.2015 Gazete

Alman maliyesi Türk nin peşinde

Alman maliyesi Türk emeklinin peşinde
Alman Maliye Bakanlığı'nın, olup Türkiye'ye dönen ve geliri 10 bin euronun üzerinde olan gurbetçilere mektup göndererek, 4 yıl geriye dönük vergi talep etmeye başladığı bildirildi. Bakanlığın, Türkiye ile 2011 yılında imzalanan çifte vergilendirme yasasına dayanarak vergi talep ettiği öğrenildi. Köln'de mali müşavirlik yapan Süleyman Çelik, maliyenin bu tür vergi mükelleflerine yeni mektup göndermeye başladığını ve gelirin 10 bin euronun üzerindeki kısmı için talep ettiği vergileri geriye dönük toplu olarak tahsil etmek istediğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.