Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.11.2015 Gazete
ABONE OL

Dünya Antalya'da

Pazar günü yapılacak G20 toplantısı için dünyanın gözü Antalya'ya çevrildi. Devlet adamları şehre gelmeye başladı

Dünya Antalya'da
Antalya'da G20 hareketliliği başladı. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere dün Antalya'ya geldi. Antalya Havalimanı'na inen Suud 'ı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı. Kral, 60'a yakın lüks araçtan oluşan konvoyla kalacağı otele geçiş yaptı. Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud'un gelişi dolayısıyla havalimanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bin kişilik Suudi Arabistan heyetine ev sahipliği yapacak Mardan Palace'ta hazırlıklar aylar önce başlamıştı. Geceliği 800 ile15 bin euro arasında değişen 546 saray odasında özel düzenleme yapıldı. Mardan Palace'ta konukların ayak basacağı ilk noktadan helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için özel kırmızı halı dokutuldu. Otelde güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.