Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.11.2015 Gazete

İnşaat sektörüne vergi müjdesi

Bakan Şimşek müjdeyi verdi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, inşaat sektörünün uzun zamandır beklediği mevzuat sadeleştirme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, Aralık'ta hayata geçirilecek düzenleme ile sektördeki gri alanları ortadan kaldıracaklarını söyledi. Şimşek şöyle konuştu: "Kendi arsası üzerine ticari faaliyet için inşaat yapanlar, kooperatif inşaatı yapanlar ve kendisi için inşaat yapanlar; başkasının arsası üzerine kat karşılığı inşaat yapanlar ve hasılat paylaşımı ile inşaat yapanlar. Ayrı ayrı bu işlemler için nasıl bir vergi mevzuatı uygulanacağı net bir şekilde belirlenmiş olacak. Sektör vergisini nasıl daha kolay ödeyeceğini bilecek. Bu şekilde devlet vergisini düzenli alacak ve kayıt dışılık önlenmiş olacak."

kalan karakter 1000

ayvalık ayvalık

sen öyle san sayın şimşek.kayıt dışılık önlenecekmiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 09.11.2015 10:53
ilhan ilhan

peki fiyatlara yansıyacak mı?elbette aç gözlü mütahitler yansıtmaycak.onun için düşmese vergi daha iyi devlete kacanç olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.11.2015 08:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.