Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.10.2015 Gazete
ABONE OL

Geleceğin yıldızları

Geleceğin yıldızları
Birbirinden ilginç konsept otomobilleriyle dünyanın en renkli fuarı olarak bilinen Tokyo Otomobil Fuarı, kapılarını açtı. Bu yıl 44'üncüsü düzenlenen fuar, konsept otomobillerin yarışına sahne oldu. Elektrikli ve kendi kendine gidebilen, ultra teknolojik donanıma sahip konseptler araçlar dikkat çekti. Fuarda sergilenen konsept otomobillerin önümüzdeki 5-10 yıl içinde yollara çıkması bekleniyor.
Mercedes'in Vision Tokyo aracı 'salon gibi otomobil' felsefesiyle geliştirilmiş. Aracın koltukları, evlerin salonlarındaki gibi oval konumlandırılmış. Toyota'nın ilginç konseptlerden biri olan hidrojenli FCV Plus, kendi hidrojen tankının yanında, dışarıdaki bir hidrojen kaynağından da doğrudan elektrik üretebiliyor. Araç, güç üretimi kapasitesiyle yerel elektrik şebekesinin bir parçası olabiliyor.

Henüz seri üretime alınan bir otomobili bulunmayan , fuarda, 3.9 metre boya, 1.72 metre genişliğe ve 1.17 metre yüksekliğe sahip olan konsept aracını tanıttı. Sivri burun yapısı ve LED farlarıyla iddialı bir görünüm sunan aracın gövdesi üzerinde birçok aerodinamik yardımcı bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.