Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2015 Gazete
ABONE OL

müjdesi

Başbakan , hem esnafa hem de KOBİ'lere destek olacaklarını söyledi. Faizsiz krediden işçilerin larına ve prim indirimine kadar birçok yenilik geliyor

Davutoğlu'ndan asgari ücret müjdesi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'daki Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yöneticileriyle buluşmasında önemli müjdeler verdi. İşte Davutoğlu'nun açıkladığı müjdeler:

* Emek yoğun sektörlerde sembolik kira karşılığında anahtar teslimi fabrika vereceğiz.
* Gençlere yeni bir işyeri kurmaları halinde, 50 bin lira karşılıksız sermaye vereceğiz. Sonra 'Bu da yetmez' derse 100 bin lira da faizsiz kredi vereceğiz, yüzde 85'inin de kefili biz olacağız. 'Bu da yetmez' derse 3 yıl gelir vergisi almayacağız. Görünüşte bu gençlere dönük bir teşvik ama bir sonraki aşamada, 3 yıl sonra, bu girişimcilerin yüzde 50'sinin girişimi tutsa dahi önemli bir vergi ve gelir imkanı, geri dönüş sağlanacak ve kar topu gibi büyüyen bir istihdam imkanı oluşturacağız.

1 DAKİKADA İŞLEM TAMAM
* Basit usulde vergilendirilen esnafın yıllık 8 bin liraya kadar olan kazançlarından vergi almayacağız.
* Gümrük işlemlerini hızlandırarak işlemlerin yüzde 70'inin sadece 1 dakika içinde yapılmasını sağlayacağız.
* KOBİ'lerin Türk Standartları Enstitüsü ve patent belgelerini de maliyetlerini de karşılayacağız.
* i bin 300 liraya çıkaracağız ancak bunun KOBİ'ler üzerinde baskı oluşturmaması için tedbirleri alacağız. Mesela bir genç arkadaşımız ilk defa işe girerse 1 yıl boyunca ını ödeyeceğiz.
*
Yüzde 6 işveren sigorta primi indiriminde en az 10 işçi zorunluluğu kalkacak. Böylece bu imkandan 251 bin küçük işletme yararlanacak.
* Esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz.
* KOBİ'lerin finansman erişimi için alternatif kaynaklar üreteceğiz.


kalan karakter 1000

Bir Garip Bir Garip

Stajyer mağdurlarını unutmayalım lütfen!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır8
cevapla 27.10.2015 13:11
Bahattin Bahattin

Emeklilikte yaşa takılanlar da yasal emeklilik haklarını geri istiyor.Bir düzenleme bekliyoruz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır26
cevapla 27.10.2015 10:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.