Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.10.2015 Gazete
ABONE OL

rımız taştı

Milli otoya saldıran ihanet şebekesi bir türlü anlamadı. Işık yine açıkladı: ' markasını almadık, platformu aldık'

SAABrımız taştı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, mobilin milli bir proje olduğunu belirterek, "Türkiye eğer gelecekte otomotivde 'var olacağım' diyorsa kendi markasını üretmelidir. Kendi markasını üretmek iddiasında olan bir Türkiye, markasını ne yapsın? Biz markayı satın almadık, SAAB markasıyla üretim de yapmayacağız" ifadelerini kullandı. le ilgili 1,5 yıl çok yoğun bir çalışma yaptıklarını belirten Işık, attıkları her adıma çok dikkat ettiklerini ifade etti. Medyada iki farklı anlayış bulunduğuna işaret eden Işık, bunlardan birisinin 'Türkiye bu işi yapmalı' yönünde olduğunu belirtip şöyle devam etti: "Paralel ihanet şebekesinin medyası ise, bu işin itibarsızlaştırılması için anında düğmeye bastı. 'SAAB'dan alınmış, neresi yerliymiş?' Biz SAAB markasını satın almadık. Platformu satın aldık, fikri mülkiyet haklarını satın aldık."

kalan karakter 1000

Hakan Hakan

Yerli uçak yapımını geliştirmek için de, Saab ın Jas-39 Gripen platformunu da almak iyi olurdu. Çünkü elde çalışır bir sistemin geliştirilmesi daha kolay olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 25.10.2015 12:36
Teknolojik Devi Ülkemiz Teknolojik Devi Ülkemiz

Bu zihniyette olanlar üretimin yerli ve milli olmasını istemezler topluma kendilerine güvenmeme becerememe karamsarlık duyguları aşılarlar onlarca sene bu zihniyetler yüzünden boşa geçti başta savunma sanayinden tut da her alanda geri kaldık isterler ki bunların hepsini yabancılar yapsın biz onlardan satın alalım.Biz sadece bisküvi ekmek yapmakla oyalanıp boşa zaman harcayalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 25.10.2015 10:09
Hayrus Hayrus

Bir tanesini de bende alacagım ve övünecegim türk malı diye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 25.10.2015 07:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.