Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.10.2015 Gazete
ABONE OL

'Getirsinler belgeleri gereğini yapalım'

'Getirsinler belgeleri gereğini yapalım'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, aHaber'de katıldığı yayında CHP'li Aykut Erdoğdu'nun 'la ilgili iddialarına yanıt verdi. İddiaların mesnetsiz ve yersiz olduğunu belirten Bakan Alaboyun, şunları kaydetti: "Ülkemize 4 hattan doğalgaz geliyor. 3 ayrı fiyat uygulaması var. Bu arkadaşlar birazcık yalana şerbetli. '120 dolara alacağımız şeyi şu kadar alıyoruz, zarar ettik' diye olmayan bir şeyi ortaya koyuyorlar. Bizim ödediğimiz para 10 milyar dolardan çok daha az. Ortada bir zarar varsa çıkarsınlar belgelerini biz de gereğini yapalım. Dedikodu ve iftirayla böyle bir saldırıda bulunuyorlar." TANAP'la 5'inci bir hattı Türkiye'ye getirmeyi sağladıklarını vurgulayan Alaboyun, 'Nabucco'yu attık yerine TANAP geldi' diye bir şeyin olmadığını kaydetti.

'İFTİRALARI KINIYORUM'
"Biz ülke olarak gaz alabileceğimiz kaynakları çeşitlendirmek zorundayız" diyen Alaboyun, "TANAP'a karşı çıkmak bu ülkeye verilebilecek en büyük zararlardandır. Yarın (bugün) bu konuda basın açıklaması yapacağız. Sahip çıkılması gereken bir proje bu şekilde karalanamaz. Kurumumuzu töhmet altında bırakacak yalan ve iftiraları kınıyorum" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.