Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.10.2015 Gazete
ABONE OL

Boş vaade tepki

; larla anlaştığını, kart borçlarının inin yüzde 80'ini sileceğini söyledi. Bankacılar ise 'Haberimiz yok' dedi. Son tepki Genel Müdürü'nden geldi...

Boş vaade tepki
'nin 'tüm kredi kartı borçlarını sileceğiz' vaadi, cıların tepkisine yol açtı. Haziran seçimleri öncesinde ortaya atılan bu vaatte, kredi kartlarının faiz borçlarının yüzde 80'inin silineceği söylenmiş ancak yöntem bir türlü açıklanmamıştı. Daha sonra yapılan reklam filminde ise bu konuda bankalarla anlaşıldığı söylenmişti. Türk Bankalar Birliği "Böyle bir anlaşmamız yok" derken; DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ANLAŞILMADI
Vodafone Türkiye CEO Club Bankacılar Zirvesi'nde konuşan Ateş, "Şöyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. (Kredi kartı faiz borçları) Yüzde 80'ini sileceğiz.' Seçim öncesi, çok spekülatif bir konu ama bu konuya gireceğim. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz?" dedi. Bankaların faiz gelir ve giderlerine bakılmasını isteyen Ateş, şunları söyledi: "Kaynakların akılcı dağılımına aracılık ederek, kaynak fazlası ile kaynak eksiğini buluşturan bir kurumuz. Bu hâlâ anlaşılmadı mı? Paranın zaman değerini herkesin çözmesi gerekli."

kalan karakter 1000

AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

Bos sözler karin doyurmuyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.10.2015 18:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.