Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.02.2015 Gazete
ABONE OL

Konutta yüzde 20 indirim

'den konut ve işyeri alan 189 bin kişiye önemli fırsat. Borcunu peşin ödeyenlere yüzde 20 indirim yapılacak. Kampanya bugün başladı..

Konutta yüzde 20 indirim
TOKİ'nin, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve işyeri alıcıları için yaptığı yüzde 20 indirim kampanyası bugün başladı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri süren gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini açıkladı. Borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirimin uygulanacağı kampanyadan yararlanmak isteyenler, 23 Şubat-19 Mart arasında ilgili bankaya başvuracak.

VERGİ BORCU OLMAMALI
İndirimin uygulanacağı projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla İdare'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2012 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri süren konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 aydan az kalan projeler, kampanyaya dahil edilmedi. İndirim kampanyasından, gerekli şartları taşıyan 188 bin 230 konut ve 910 işyeri alıcısı yararlanabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.