Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 05.02.2015 Gazete
ABONE OL

Lodos bahane şahane

Lodos bahane zam şahane
Sebze ve de fırsatçı ları sürüyor. Bu sefer de lodos ve don bahane edildi. Marmara ve Ege'de etkili olan lodosu bahane eden komisyoncular, meyve ve de fiyatları yüzde 30'a varan oranda artırdı. Tüm Bostan Sebze ve Meyve Komisyoncu ve Tüccarlar Federasyonu Başkanı Burhan Er, özellikle yeşil sebzelerle sera ürünlerini stokta tutan komisyoncuların lodosu bahane edip fiyatları 3 günde yüzde 30 artırdıklarını söyledi. "Aşırı yağış ve dondan dolayı sebze ve meyvenin kimi su altında kaldı, kimi dondu. Ancak fiyatların artışında yüzde 60 haklı gerekçeler varken, yüzde 40'ı fırsatçılıktan. İş uyanıkların eline düşmüş" diyen Er, hallerde fiyatların değişmediğini ancak market raflarındaki fiyatları görünce gözlerine inanamadığını dile getirdi.

Pınar ÇELİK NACARkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.