Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 04.02.2015 Gazete
ABONE OL

0.07

Başkanı 'Enflasyon 1 puan düşerse toplantı yaparım' dedi. Enflasyon 0.93 puan düştü. 0.07'lik fark yüzünden çark eden , yinel lobinin tuzağına geldi!

0.07 Erdem Başçı
Reel sektörden tüketiciye, esnaftan çalışana tüm kesimler Merkez Bankası'nın erken toplantı ile faizleri indirmesini beklerken; Başkan Erdem Başçı yine lobinin istediğini yaptı. Enflasyondaki 0.93 puanlık düşüş Başçı'ya yetmedi, faiz indiriminden caydı. 1 puanlık enflasyon düşüşünü faiz indirimi için baraj kabul eden Başçı, 0.07 puanlık farkı bahane yaptı.

KUR SALDIRISI KORKUTTU
Erdem Başçı
, Ocak enflasyonunda, 1 puanlık bir düşüş olması halinde 24 Şubat tarihindeki olağan toplantıyı beklemeden, 4 Şubat tarihinde ara toplantı yaparak faiz oranlarını indirebileceğini açıklamıştı. Başçı'nın bu açıklamalarının ardından faizci lobiler, uluslararası fonlar yerli bankaları da yanlarına alıp dolara saldırdı. Yoğun alımlarla kur yükseltilince, Başçı geri adım atıp rengini bir kez daha belli etti. Dün açıklanan enflasyon verisinde 0.93 puanlık düşüş oldu. Merkez'in faiz indirim koşulu ise 1 puanlık düşüştü. Aradaki 0.07 puanlık fark, faiz lobisinin ekmeğine yağ sürdü. Merkez, uygulanmakta olan temkinli para ve likidite politikaları sonucunda enflasyon göstergelerinin iyileşmeye devam ettiğini belirterek, "Para Politikası Kurulu enflasyonu 24 Şubat'ta ele alacaktır" açıklamasını yaptı.kalan karakter 1000

anlamadım anlamadım

japonya faiz nasıl 0 olabilir bu mümkün mü

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 04.02.2015 19:02
XYZ XYZ

Hiç bir kurum bağımsız değildir kardeşim,bu adam yürütmenin dediklerini yapmak zorundadır,esas hesap sorulan hesap veren yürütme dir.Ülkemizin çıkarına iş yapmıyorsa bir an önce görevden alınmalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 04.02.2015 10:51
vefa vefa

çok pardon, bu adam hain mi? hainse bunu görevde tutanlar ne oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 04.02.2015 08:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.