Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 03.02.2015 Gazete
ABONE OL

Petrol fiyatı arttı e zam geldi

Petrol fiyatı arttı motorine zam geldi
AYLARDIR düşüş eğilimini sürdüren Brent türü ham petrolün varil fiyatı, son 2 günde yaklaşık yüzde 12 yükselerek 55 doların üzerine çıktı. Petrolün varil fiyatı, cuma günü yaklaşık yüzde 7 artarak geçen haftayı 52.38 dolardan tamamladıktan sonra, dün de yükselişini devam ettirdi. Petrol dün yaklaşık yüzde 5 artışla 55.47 doları gördü. Bu arada dolar kurundaki artış da eklenince, akaryakıt firmaları fırsatı kaçırmadı. Önce benzine 8 kuruş zam yapan akaryakıtçılar, dün de in fiyatını artırdı. Motorine 6 kuruş zam yapıldı. Zamdan sonra İstanbul'da motorinin litresi 3.60 TL'den 3.66 TL seviyesine, Ankara'da 3.66 TL'den 3.72 TL seviyelerine çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.