Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 01.02.2015 Gazete
ABONE OL

ye faizsiz kredisi

Emlak vergisinden muaf olan ler için kamu bankalarından sıfır faizli kredisi de gündeme geldi. Talep gerçekleşirse esnafa uygulanan sistemin benzeri yöntemle evi olmayan emekliye kredi verilecek

Emekliye faizsiz konut kredisi
Üzerine kayıtlı tek evi olmak şartıyla vatandaşlar emlak vergisi ödemiyor. TAKVİM dün bu konudaki aksaklıkları gündeme getirip emeklilere yol göstermişti. Evlerin değerine bakılmadığı için 5 milyon liralık evi olan da 100 bin liralık evi olanda eşit sayılıyor. Eğer değere göre bakılırsa, daha düşük fiyatta evi olan emekliler için 2 evde de vergi ödememe gündeme gelebilecek. Haberimiz üzerine gazetemizi telefon yağmuruna tutan emekliler evi olmayanlar içinde bir sistem geliştirilmesini önerdi. Ortaya atılan iki formülden birisi TOKİ'nin devreye girmesi Böylece emekliler için yapılacak lar kira öder gibi taksitlerle satılacak. Uygun taksitler emeklilerin kolayca ev sahibi olmasını sağlayacak. Gündeme getirilen ikinci formül ise kamu bankalarının devreye girmesi. Teklife göre kamu bankaları, esnaf ve KOBİ'lere uygulanan sistemle emeklilere faizsiz konut kredisi verecek. Bu kredileri kullanan emekliler de yine kira öder gibi taksitlerle konut alabilecek.

PAKET BEKLENTİSİ
Emekliler, "Şu anda aldığımız maaşlarla bir konut parası ayırmamız mümkün görünmüyor. Ancak bu türlü desteklerle bizler de ev sahibi olabiliriz. Hükümetimizden her kesim için açıkladıkları paketlerden bir tanede emekliler için açıklamasını bekliyoruz" dediler.

kalan karakter 1000

Güzel Olur Güzel Olur

Emekliye faizsiz konut kredisi İnşallah gerçekleşir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır2
cevapla 01.02.2015 11:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.