Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.07.2014 Gazete

Ücretlere fren 'de

Ücretlere fren Eylül'de
BDDK ile Türkiye Bankalar Birliği'nin birlikte yürüttüğü ücret-komisyon çalışması 'de yürürlüğe giriyor. Edinilen bilgiye göre; çalışma ile baş ağrıtan pek çok banka ücreti sıfırlanacak. El yakan havale, EFT tarifesi de son bulacak. Bunun yanı sıra, kredi kartından nakit para kullanımından ücret alınmasından vatandaştan izinsiz hesap açılmasına kadar birçok konuda da yasak getiriliyor. Yıllık üyelik ücretlerinin tahsiline de 1 yıl sınırı geliyor. Bu sürede tahsil edilmeyen ücretler silinecek. Bankalar, ATM'lerden para yatırırken, bakiye sorarken ücret talep edemeyecek.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ali muzaffer sebik ali muzaffer sebik

bankalara kimse karışamıyor.
onlar gemisini yürütmeye devam eder.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.08.2014 23:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.