Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.07.2014 Gazete
ABONE OL

Ramazan kazancı

Para piyasaları Ramazan geleneğini bozmadı. Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda Borsa yükseldi

Ramazan kazancı
Borsa İstanbul 100 (BIST 100) Endeksi Ramazan ayında yatırımcısına yüzde 6.5 kazandırarak, artık gelenekselleşen Ramazan yükselişini bu sene de devam ettirdi. Son 5 yılın 4'ünde Ramazan'da yatırımcısının yüzünü güldüren BIST 100 Endeksi, son 5 yılda 2011 yılı hariç 4 Ramazan'da ortalama yüzde 4.3 değer kazandı. Analistler, hem ekonomik hem jeopolitik anlamda oldukça zor ve stresli bir dönem olmasına karşı Ramazan'da endeksin beklentileri aşan oranda yükseldiğini belirterek, son 14 ayın en yüksek seviyesinde olan endeksi yıl sonuna kadar başta yurt içinde cumhurbaşkanı seçimi, sonrasındaki siyasi gelişmeler ve jeopolitik gelişmeler olmak üzere yine yoğun ve stresli bir dönemin beklediğini kaydediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.