Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.07.2014 Gazete
ABONE OL

kârını yüzde 186 artırdı

Türk Telekom kârını yüzde 186 artırdı
Türk Telekom, geçen yılın ikinci çeyreğinde 280.2 milyon TL olan net kârını, bu yılın aynı döneminde yüzde 186 oranında artırarak 801 milyon liraya çıkardı. Şirketin 6 aylık kârı ise yüzde 47 artarak 806 milyon liradan 1 milyar 184 milyon liraya ulaştı. Türk Telekom, bu yılın ilk yarısında geçen yılın tamamındaki 1.3 milyar liralık kârının yüzde 91'ine ulaştı. Grubun 6 aylık geliri 6.5 milyar TL olarak gerçekleşti.

KALİTELİ GELİR
Yılın ikinci çeyreğinde, daha fazla verimlilik elde etmek amacıyla yapılan yönetim değişikliklerinin öne çıktığını belirten Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, şöyle konuştu: "Güçlü operasyonel verimlilikleri etkin biçimde uygulamaya devam ettikçe, yüksek kaliteli gelirlere her zamankinden de fazla odaklanıyoruz. 2014'ün ikinci çeyreğinde konsolide gelirlerimiz yüzde 1.3 azalarak 3.3 milyar TL olarak gerçekleşti. Gelirlerdeki bu azalma geçen sene ortalarında mobil sonlandırma ücretlerinde meydana gelen düşüşten kaynaklandı ve mobil gelirlerimizi olumsuz etkiledi."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.