Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.07.2014 Gazete
ABONE OL

Aidat farkı

İstanbul'daki Çekmeköy projesinde, aidat bedeli 100 metrekare dairede 200 lira olacak. Projede, site aidatlarıyla rezidans hizmeti sunulacak

Aidat farkı
216 YAPI, kira parası kadar aidat vermek istemeyenler için 216 Rezidans Çekmeköy'ü inşa ediyor. İstanbul Çekmeköy'de konumlanan proje, sunduğu sosyal imkanlarla konut sahiplerine keyifli bir yaşamın kapılarını aralarken, düşük aidat garantisiyle de bütçeleri koruyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırım ve site yönetimine bırakılan kira geliri sayesinde projede, 100 metrekarelik bir dairenin aidatı 200 lira ile 300 lira arasında değişecek. 2 blokta 123 konuttan oluşan 216 Rezidans Çekmeköy'de 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde daireler bulunuyor.

YÖNETİM ANLAYIŞI ÖNEMLİ
Bir projenin prim yapması için lokasyonu ve sosyal imkanları kadar yönetim anlayışının ve düşük aidatlarının da çok önemli olduğunu belirten 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, "Projemizde oturanlar site aidatlarıyla rezidans hizmeti alacak" dedi. Projenin değişik noktalarına konulacak olan güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden elektrik üreteceklerini söyleyen Dündar, şunları kaydetti: "Buradan elde edilecek elektrik, ortak alanların aydınlatmasında kullanılacak. Ayrıca projede hem rezidansta yaşayanlara hem de dışarıdan geleceklere hizmet verecek bir kreş ve kuaför salonu yer alıyor. Site yönetimi aracılığıyla kiraya verilecek olan kreş ve kuaför salonundan elde edilecek gelir de hizmetlerde kullanılacak."

HER TÜRLÜ İMKAN VAR
216 Rezidans Çekmeköy'ün, sakinlerine lüks, konfor ve huzuru bir arada sunacağını ifade eden Dündar, "Projede 24 saat teknik servis ve kat temizliği gibi hizmetler bulunacak. Hemen girişinde lobi ve resepsiyonun yer alacağı projede; yürüyüş parkurları, fitness merkezi, sauna, buhar odası, çocuk ve büyükler için oyun alanı ve servis bekleme odasıyla daire sakinlerine dört mevsim havuz keyfi sunacak açılır-kapanır havuz yer alacak" diye konuştu. Projenin 24 ay sonra teslim edilmesi planlanıyor.

YÜZDE 20 İNDİRİM
216 Rezidans Çekmeköy'de konut alıcısına lansman dönemine özel yüzde 20 indirim yapılıyor. Daire bedelinin yüzde 50'sini peşin verenler borcun kalan kısmı için 60 ay sıfır faizle banka kredisi kullanabiliyor. Kredi ile alımlarda 10 yıl için yüzde 0.98'den başlayan faiz oranları uygulanıyor.

Özlem KAMER TERCANLIkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.