Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.07.2014 Gazete
ABONE OL

piyangosu

zararı yaşamayan Elazığ'ın Karakaya Baraj Köyü kıyısındaki üreticiler, kuru fiyatları 7 kat artınca sevince boğuldu. Üreticiler, 'Piyango vurdu' diyor

Kayısı piyangosu
Elazığ'daki Karakaya Baraj Gölü kıyısındaki üreticilerine piyango vurdu. Gölün sağladığı mikroklima etkiden dolayı ürünleri zarar görmeyen üreticiler, bu yılı kazançlı kapatmayı umuyor. Yöredeki üreticiler, diğer bölgelere göre ürününün bol olmasının ve fiyatların yükselmesinin sevincini yaşıyor. Türkiye'nin üretiminin yaklaşık yüzde 20'sinin karşılandığı Baskil'deki üreticilerden Musab Abiç, bölgedeki kayısı ağaçlarının Mart sonundaki zirai dan etkilenmediğini belirtti. Abiç, "Çok şükür kayısılar yanmadı. Üstüne kuru kayısı fiyatı 30-35 liraya kadar yükseldi" dedi.

200 BİN LİRA CEPTE
Geçen yıl ortalama 4-5 liradan satılan kuru kayısının fiyatının bu yıl 6-7 katına çıkmasından dolayı kendilerini şanslı gördüklerini vurgulayan Abiç, şunları kaydetti: "Bu yıl 8 ton civarı ürün bekliyorum. Kilosunu ortalama 25 liradan hesaplarsak 200 bin lira gibi bir rakam yapıyor. Bir memur 10-20 sene çalışsa benim 1 yılda kazandığım bu parayı kazanamaz. Yani şu an kayısı, bizim için Milli Piyango'dan çıkan bir ikramiye gibi oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.