Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.07.2014 Gazete
ABONE OL

Lafı bırak etikete bak

yine ayı oldu. Gıda sektörü yetkilileri 'Artış yok' diyor, ama fiyatlar yerinde durmuyor. Marketlerde, 1 ayda 20 gıda ürününün fiyatı değişti

Ramazan fırsatçısı markette!
Korkulan oldu; bu Ramazan ayında da gıdada zam yağmuru yaşandı. Gıda dernekleri, sektör temsilcileri ve bazı firmalardan gelen "Zam olmayacak" açıklamalarına karşın, fiyatlar yerinde durmadı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin (TZOB) araştırması, marketlerde son 1 ayda 20 ürünün birden fiyatının arttığını ortaya koydu. Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Ersin Taranoğlu, ayı boyunca gıda ve içecek ürünlerine yapılmayacağını duyurdu. Ardından Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, "Şu an bolluk, bereket zamanı, fiyatlar ucuzluyor. 'Fiyatlar artacak' lafı da nereden çıkıyor? Fiyatlar aksine ucuzlayacak" açıklaması yaptı. Ancak bu açıklamalara karşın fiyatlar yerinde durmuyor, etiketler değişiyor.

LİMON REKORTMEN
TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ın açıklamasına göre; 30 Mayıs-27 Haziran 2014 döneminde, marketlerde 3 üründe fiyat değişimi olmazken, 13 ürünün fiyatında azalma, 20 ürünün fiyatında artış oldu. Markette en fazla fiyat artışı ise yüzde 21.67 oran ile limonda görüldü. Limonu yüzde 12.60 ile kiraz, yüzde 11.40 ile kuru fasulye izledi.

SEBZE HAFTAYA ZAMLI BAŞLADI
Türkiye'nin sebze-meyve üretim merkezlerinden Antalya'da bazı sebze ve meyvelerin hal fiyatları haftaya artışla başladı. Antalya Toptancı Hali'nde geçen hafta kilogramı 0.50-0.70 liradan satılan dolma biber, bu hafta 0.90-1.10 liradan işlem gördü. Sivri biberin fiyatı da ortalama 50 kuruş arttı. Geçen hafta kilogramı 1.5-2 lira olan çeri domatesin fiyatı 0.50-1 lira arasında, salkım domatesin fiyatı ise 10 kuruş yükseldi. Salatalığın fiyatı da ortalama 20 kuruş arttı.

kalan karakter 1000

Barış Sever Barış Sever

Her zaman Yılbaşında indirim,Ramazan ayında Bindirim olur.Ramazan geliyor zam geliyor fikrini beyinlerimize yerleştirmek ve Ramazan ayının manevi bereket ayı olduğunu unutturmak için.Biz yine de bunları Allah(CC) ıslah etsin diyoruz.Gerçi bunlar çok sinsi!....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 20:45
no zam no zam

Ramazan geldi mi sevap kazanmak için ucuzluk yapın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 17:26
vatandaş vatandaş

ne yok yaa!! ZAMDAN GEÇİLMİYOR,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2014 09:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.