Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2013 Gazete
ABONE OL

'Yetkimiz yok'

a, 'ücret almadan önce halka bilgi verin' diye akıl veren BDDK Başkanı, 'Ücretleri sınırlama yetkim yok' dedi

'Yetkimiz yok'
ın aldığı ücretler konusunda "Müşterinin onayı ve haberi olmadan hiçbir ücret yansıtılmamalıdır" sözleriyle tüketinin tepkisini çeken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı , eleştiriler üzerine, "Bankaların sundukları hizmetlerinden talep ettikleri faiz ve ücretlerde BDDK'nın herhangi bir sınırlama veya indirim yetkisi yoktur" açıklaması yaptı. Öztekin, "Düzenlemelere riayet edilip edilmediği, kurumumuz tarafından denetlenerek, tüketici aleyhine uygulamaların sürdürülmesi halinde, gerekli yaptırım uygulanacaktır" dedi.

Tüketici cevap bekliyor
Geçen hafta TAKVİM'de açıklamaları yayınlanan Öztekin'e tüketiciler, mahkeme kararlarına rağmen ücretlerin niçin kaldırılmadığını, ücretlerin bildiriliyor olmasının alınmasını engelleyip engellemeyeceğini sormuştu.

kalan karakter 1000

Yorumcu Yorumcu

O zaman siz ne iş yapıyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.05.2013 09:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.