Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.05.2013 Gazete

THY'nin ruju dudaklarda

THY hosteslere u yasakladı, bütün dünya konuşmaya başladı. Genel Müdür Kotil, 'Yasak kalktı' dedi, dünya bu kez 'Niye baştan kaldırmadınız' eleştirilerine başladı

THY'nin ruju dudaklarda

(THY) '' ile dünya gündeminden düşmüyor. Önce hosteslere kırmızı rujun yasaklandığı yönündeki haberleri günlerce gündemlerine taşıyan dünya basını, şimdi de yasağın kalktığının açıklanması ile konuyu tekrar diline doladı. THY Genel Müdürü Temel Kotil'in geçtiğimiz gün yaptığı, "Bizim ruj rengiyle ilgili bir problemimiz yok, alt seviyedeki yöneticiler karar almış" yönündeki açıklaması, yabancı basın organlarında 'bu biraz garip', 'Rujgate' gibi eleştirilere yol açtı. İngiliz Economist dergisi internet sayfasında 'Ruja İzin' başlığı kullanılan bir fıkra yazısında; "Bu biraz garip" ifadesini kullanıldı. Independent gazetesi ise, haberinde Kotil'in, yasağı bir hata olarak nitelemesini, Rujgate tartışmalarında yeni bir 'kıvırma' olarak değerlendirdi. Gazete, konuyu alkole getirerek THY'nin 8 İslam ülkesine yaptığı uçuşlarda içki servis etmediğine dikkat çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.