Bugünkü
Takvim

ye piyango

, lere kadro geleceğini söyledi. Çalışmalar sürerken, TAKVİM hangi kurumda kimlerin kadroya geçeceğini açıklıyo

Sözleşmeliye kadro geliyor!
'nın bir süredir devam ettirdiği 'ye kadro' çalışmaları tamamlandı. Belediyelerdeki 20 bin sözleşmeliyle birlikte KİT'ler dışında görev yapan 60 bin sözleşmeli kamu görevlisinin daha kadroya geçirilmesi de gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunu bu hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını, çıkacak karara göre de çalışmanın Haziran'dan önce biteceğini söylemişti. TAKVİM söz konusu çalışmanın detaylarına ulaştı. Sözleşmeliler bulundukları kurumda artık kadrolu olarak görevlerine devam edecek. Diğer 4A'yla tabi kadrolu personelin sahip olduğu haklara kavuşacak.

HEMEN HER KURUMDA VAR
Çalışmaya göre kadroya geçirilecek sözleşmeliler ve kurumları şöyle:
1) İl özel idarelerinde 5302 sayılı ve belediyelerde 5393 sayılı Kanun ile görev yapan sözleşmeli personel.
2) TRT'de 2954 sayılı Kanun'a göre görev yapan sözleşmeli personel.
3) 3289 sayılı Kanun'un 30 uncu maddesi kapsamında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan spor uzmanı ve antrenörler.
4) Diyanet'te 4B'li personel.
5) "657 sayılı Kanun ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin hükümlerine bağlı olmaksızın" hükmü çerçevesindeki sözleşmeli personel.
6) Yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süresiyle sınırlı olarak görev yapanlar.
7) Başta Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı olmak üzere, çeşitli kamu kurumlarında görev yapan; 632 sayılı KHK'nin kapsamında yer almalarına rağmen KHK'nin yürürlüğe girdiği tarihte atanmış fakat fiilen göreve başlamamış olmaları nedeniyle kadroya geçemeyen personel.
8) 632 sayılı KHK'nin yürürlüğe girdiği tarihten sonra 632 sayılı KHK kapsamında kadroya geçiş imkanı verilen sözleşmeli personel statüsündeki pozisyonlarda istihdam edilen tüm sözleşmeli personel.
9) KAMU kurum ve kuruluşları bünyesindeki döner sermaye işletmeleri tarafından istihdam edilen ve mali hakları döner sermaye işletmesi bütçesinden ödenen sözleşmeli personel.

4C'Lİ DE KADRO MÜJDESİ BEKLİYOR
Hükümete iletilen talebe göre nde istihdam edilen personelin, öğrenim durumlarına göre Genel İdare Hizmetleri Sınıfı'na geçirilmesi isteniyor. Bunun yanında TÜİK'te görev yapan 4C'li personelin anketör unvanı ile kadroya geçirilmeleri de talepler arasında. Sendikalar ayrıca işçi statüsünde istihdam edilmekle birlikte görevleri itibarıyla memur statüsündeki ve üniversite mezunu personel için de kadro istiyor.EKONOMİ SERVİSİ

kalan karakter 1000

servetk.kuzu servetk.kuzu

ÜNİVERSİTE MEZUNU KAMU İŞÇİLERİ MÜJDELİ HABER BEKLİYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.06.2013 19:12
servetk.kuzu servetk.kuzu

ÜNİVERSİTE MEZUNU KAMU İŞÇİLERİ,KADRO DEĞİL HÜKÜMETE MALİ YÜKÜ OLMAYAN STATÜ DEĞİŞİKLİĞİNE KAVUŞMAK İSTİYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.06.2013 19:10
mevla karakoyunlu mevla karakoyunlu

şeker işçileri de müjde bekliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.06.2013 21:44
adem tatar adem tatar

arkadaşlar milli egitimde çalışan 4 clilere kadro varmı habere göre bize kadrö görünmüyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.05.2013 11:55
uzman çavuş uzman çavuş

3269 sayılı uzman erbaş kanunuda kapsıyormu bilen varmı ....?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.05.2013 18:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.