Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.03.2013 Gazete

Dizi ihracatı 100 milyon doları buldu

Dizi ihracatı 100 milyon doları buldu
Son yıllarda , Kuzey Afrika, ve Balkanlar'da, izlenme rekorları kırıyor. Son olarak Pakistan, en çok Türk dizisi talep eden ülkeler kervanına katıldı.

1 BÖLÜM 150 BİN DOLAR
Ezel'den, Kurtlar Vadisi'ne ve Çocuklar Duyması'na kadar izlenme rekorları kuran birçok Türk dizisinin satışı, kanal, yapımcı firma ve aracı şirket tarafından yapılıyor. Bölüm başına fiyatlar ise 15 ile 150 bin dolar arasında değişiyor. Türkiye'den yurtdışına dizi satışı yılda 100 milyon doların üstünde piyasa oluşturuyor. ATV Genel Müdürü Adem Gürses, "ATV açısından maksimum sayı Ezel ile 47 ülke. 2011'de 10 bin 500 saatin üzerinde Türk içeriği 76 ülkeden 150 Milyon kişi tarafından izlendi" dedi.

Sinan ÖZEDİNCİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.