Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Memurluktan atılıyor

TMSF'nin eski Başkan Yardımcısı 'a bir şok daha geldi Kurum Çalık'ın memurluktan atılması için de girişimde bulundu

Memurluktan atılıyor
(TMSF), halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan 'ı, özürsüz olarak 1 yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. İşadamı Celal Sadıkoğlu'nun aracılık ettiği yat satışlarında piyasa koşullarının üzerinde komisyon ödenmesi ve bu yolla kamunun zarara uğratılmasıyla ilgili soruşturmalar kapsamında yargılanan Fethi Çalık ile ilgili ilanda, TMSF personeli Çalık'ın savunması istendi.

ADRESİNDE BULUNAMADI

İlanda, ancak kuruma ve adli makamlara bildirdiği adresinde bulunamadığı gibi, adres kayıt sisteminde bulunan adresinin silinmesi sebebiyle kendisine tebligat yapılamadığı ve tebligata elverişli adresi tespit edilemediği vurgulandı. Bu sebeple, talep edilmesi halinde hakkındaki soruşturma evrağının bir nüshasının Fon ana hizmet binasında incelemeye hazır tutulacağı belirtildi.

HER YERDE ARANIYOR
Hakkında çok sayıda soruşturma ve dava bulunan Fethi Çalık, geçtiğimiz yıl Kasım ayında da bir davada 6 ay hapis cezası almıştı.