Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.03.2013 Gazete

Memurluktan atılıyor

TMSF'nin eski Başkan Yardımcısı 'a bir şok daha geldi Kurum Çalık'ın memurluktan atılması için de girişimde bulundu

Memurluktan atılıyor
(TMSF), halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan 'ı, özürsüz olarak 1 yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. İşadamı Celal Sadıkoğlu'nun aracılık ettiği yat satışlarında piyasa koşullarının üzerinde komisyon ödenmesi ve bu yolla kamunun zarara uğratılmasıyla ilgili soruşturmalar kapsamında yargılanan Fethi Çalık ile ilgili ilanda, TMSF personeli Çalık'ın savunması istendi.

ADRESİNDE BULUNAMADI

İlanda, ancak kuruma ve adli makamlara bildirdiği adresinde bulunamadığı gibi, adres kayıt sisteminde bulunan adresinin silinmesi sebebiyle kendisine tebligat yapılamadığı ve tebligata elverişli adresi tespit edilemediği vurgulandı. Bu sebeple, talep edilmesi halinde hakkındaki soruşturma evrağının bir nüshasının Fon ana hizmet binasında incelemeye hazır tutulacağı belirtildi.

HER YERDE ARANIYOR
Hakkında çok sayıda soruşturma ve dava bulunan Fethi Çalık, geçtiğimiz yıl Kasım ayında da bir davada 6 ay hapis cezası almıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.