Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.03.2013 Gazete
ABONE OL

Emeklinin parası Avrupa yolunda

in hakkı olan promosyonu vermedi dava 'ne taşındı. Karar çıktığında emekliler maaşlarının karşılığı parayı alabilecek

Emekliye promosyon yolda
Milyonlarca emeklinin almayı istediği banka promosyonu 'nin (AİHM) gündemine taşındı. Kamu çalışanlarının ücretlerinin yatırıldığı dan 'promosyon' adıyla ek para aldıklarını belirten , in de banka promosyonu alabilmesi için başlattıkları mücadeleyi sürdürüyor. Vural, Yargıtay 3. Hukuk Dairesi'nin banka promosyonu davasını emekliler aleyhine onamasının ardından AİHM'e başvurdu. Avukat Vural, emeklilere banka promosyonu verilmesi için Ankara 10. Sulh Mahkemesi'ne dava açmıştı.

ZARAR TAZMİN EDİLSİN
Dilekçesinde, emekli avukat olduğunu belirten Vural, maaşını aldığı bankanın gerek Anayasal gerekse yasal hükümleri yerine getirmediğini, hukuka ve vicdana aykırı uygulama ve haksız eylem nedeniyle 3 bin liralık zarara uğradığını kaydetti. Vural'ın açtığı dava kabul edilirse Türkiye'de 10 milyon emekli maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon adı altında para almaya hak kazanacak.

ANAYASAL HAK!
Avukat Sedat Vural mahkemeye gönderdiği dava dilekçesinde emeklilerin promosyon alması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: Emeklilerin bu promosyondan mahrum bırakılması anayasal ve evrensel hukuksal eşitliğe olduğu kadar toplumsal vicdana da aykırıdır."

kalan karakter 1000

neslihan derim neslihan derim

merhabalar emekli maaş promosyonları bir an verilse iyi olacak zor durumdayız.maaşlar yetersiz.alınan kiraya gidiyor zaten mutfak fatura parsı kalmıyorsonuc olarak ihtiyacımız var sayın başkanım bankalarla iletişime gecse iyi olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.05.2013 18:04
halim harap halim harap

maaşımı iş e tasıdım kart aidatı almayacağım dediği halde aldılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.03.2013 00:43
memur memur

hükümet bir şey yapmasın da ona buna taş atsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.03.2013 22:20
hasan hasan

bunlar hiç bir şey dinlemezler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.03.2013 19:22
hasan hasan

devlet bu kibar soygunculara haddini bildirsin,karşılksız maaşımı nasıl kullanır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.03.2013 19:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.