Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.03.2013 Gazete
ABONE OL

tek tıkla geri alınıyor

, mağdur banka müşterisine büyük kolaylık sağlıyor. Tek tıkla başvuru yapılıp, geri alınabiliyor

Aidat tek tıkla geri alınıyor
Bankalar, yargı kararlarına rağmen kredi kartı ı, dosya masrafı gibi ücretleri tüketicilerden almaya devam ediyor. Tüketiciler ise tüketici mahkemesine veya hakem heyetlerine başvurarak, parasını geri alabiliyor. () de, hakkını arayan tüketicilere büyük kolaylık sağlıyor. Bankaların kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri, BİMER üzerinden internetten yapılan başvurularla geri alınabiliyor.

BAŞVURU YETERLİ
BİMER, başvuruyu alıyor ve tüketici hakem heyetine gönderiyor. Hakem heyeti de, ilgili bankaya gerekli yazıyı ulaştırıyor ve banka, tüketicinin hesabına kesinti yapılan tutarı iade ediyor. Tüketiciler, internet üzerinden tek tıkla haklarını arayabiliyor. Yargıtay'ın emsal kararı ile tüketiciler, 10 yıl geriye dönük olarak kart aidat ücretlerini geri alabiliyor. Bu talebinizi de BİMER'den başvuru yaparken belirtebilirsiniz.

Özlem KAMER TERCANLI

kalan karakter 1000

Kaymakamlıklara Başvurun Kaymakamlıklara Başvurun

Bimer müracaatı kaymakamlığa iletir. Tüketici hakem heyetine başvurmak için şahsın yazılı olarak ikamet ettiği kaymakamlığa başvurun. Paranızı o şekilde geri alabilirsiniz tabi banka karara itiraz etmezse. İtiraz edip konuyu yargıya taşırsa üstüne birde kazanırsa avukatlık ücreti de ödersiniz. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.03.2013 13:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.