Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.03.2013 Gazete

Yarın a kıyafet serbest!

Yarın memura kıyafet serbest!
, "Pazartesiden itibaren bu yönetmeliği (Kamu Kurumlarında Çalışan Personelin Kılık, Kıyafet Yönetmeliği) yok sayarak, devlet dairelerinde sivil kıyafetle görev yapmaya başlayacağız" dedi. Gündoğdu, geçen yıl Mart ayında başlattıkları 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasında toplanan 12 milyon 300 bin imzayı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e teslim ettiklerini hatırlattı. Gündoğdu şunları kaydetti: "18 Mart Pazartesi gününden itibaren anayasaya, evrensel hukuka aykırı, kadınların ayakkabısının topuk boyunu belirleyen, neredeyse ayakkabı numarasına kadar karışan, erkeklerin bıyık biçimine, favorilerine, giydiği kumaşın cinsine karışan, 82 model darbe ürünü bu yönetmelikten kurtulmak istiyoruz."

YÖNETMELİK YOK SAYILACAK
Ahmet Gündoğdu, yarından itibaren kılık kıyafetle ilgili halen uygulanan yönetmeliği yok sayacaklarını belirtip, "Devlet dairelerinde sivil kıyafetle görev yapmaya başlayacağız. Ardından da bu yönetmeliğin kaldırılış haberini bekleyeceğiz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ne o ne o

darbeci anayasacılar mı beğenmedi bu haberi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 17.03.2013 17:41
memur memur

helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 17.03.2013 13:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.