Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.03.2013 Gazete
ABONE OL

Yollar kısalıyor

Hava yolculuğunda rota değişiyor. İstanbul-Bodrum arası 13, İstanbul-İzmir arası 6, İstanbul-Trabzon ise 3 dakika kısalacak

Yollar kısalıyor
yeniden düzenleniyor, hava yolculuğu kısalıyor. İstanbul'dan Bodrum, Antalya, Adana ve Trabzon gibi yoğun yolcu talebi olan güzergahlarda rotanın kısaltılması için çalışma yapılıyor. 40 yıl önce belirlenen uçuş rotaları günümüz teknolojisine göre yenilenecek. Yeni düzenlemeyle birlikte uçuş mesafeleri 13 dakikaya kadar kısalacak. İstanbulİzmir arası şu anda 1 saat sürüyor. Yeni rotayla birlikte 6 dakika kısalacak. 1 saat 10 dakika süren İstanbul- Bodrum uçuşu da 13 dakika azalacak. İstanbul-Trabzon 3, İstanbul-Adana ise 5 dakika kısalacak.

THY'ye 117 YENi UÇAK
'nın (THY), Ocak-Şubat döneminde yolcu sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artışla 6.4 milyona ulaştı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 15, dış hatlarda yüzde 35 oranında gerçekleşti. Öte yandan THY, 2015- 2020 yılları arasında Airbus firmasından 117 adet uçak alacağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.