Bugünkü
Takvim

'İthal ette vergi yükselecek'

'İthal ette vergi yükselecek'
, öğretim üyesi, , bayramdan sonra, kasaplık canlı hayvan ithalatındaki gümrük vergisinin yüzde 30'dan yüzde 40'a, ette ise yüzde 75'ten yüzde 100'e çıkarılacağını söyledi. "Böylece üretici nefes alabilecek" diyen Kılıç, "İthal etin fiyatı, ülke içindeki fiyatlara göre cazip olmayacağı için, ithalat en azından bir müddet duracaktır. Bu arada kendi üretimlerimiz uygun fiyatta satılacağı için, üreticimiz de huzur bulacak ve hayvan üretmeye devam edecek" şeklinde konuştu. Kılıç, büyükbaş hayvan varlığı 12.5 milyondan 15 milyona çıktığında ve bunlara yetebilecek kaba yem ülkede üretilebildiğinde, belli ürünlerde hayvan ihracatı yapılabileceğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.