Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.05.2012 Gazete
ABONE OL

Üçüncü köprü 2015'te tamam

Üçüncü köprü 2015'te tamam
'na inşa edilecek 'nün yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy Kesimi'nde ihaleyi 10 yıl 2 ay 20 gün süre veren IC İçtaş-Astaldi kazandı. 2.5 milyar dolara (4.5 milyar TL) mal olacak köprünün yapımına yıl sonuna kadar başlanacak. Yerli-yabancı şirketlerin adeta akın ettiği 3. Köprü ihalesinde son aşamaya kalan 3 konsorsiyumun mali teklifleri dün açıldı. 11 şirketin şartname aldığı ve 5 konsorsiyumun teklif verdiği ihalede sonuçları açıklayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapım süresi dahil en kısa işletme süresini IC İçtaş- Astaldi grubunun verdiğini bildirdi. İhale, Bakanlık onayı, sözleşme imzalanması gibi teknik süreçlerin ardından sonuçlanacak. IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, köprüyü 3 yılda bitimeyi hedeflediklerini belirterek, "3 yıldan kısa ne kadar olursa kârımıza" diye konuştu.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.