Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.05.2012 Gazete
ABONE OL

Ziraat'ten büyüme hamlesi

Ziraat'ten büyüme hamlesi
yılın ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Buna göre bankanın net kârı yüzde 15 artarak, 658 milyon TL'ye ulaştı. Kredilerde yüzde 17'lik büyüme yakalayan banka 59 milyar TL'lik hacim yakaladı. Bireysel bankacılıkta yüzde 19 artış olurken, en hızlı yükseliş, tarımsal kredilerde yüzde 28 ile gerçekleşti. Mevduatta yüzde 15 düşüş yaşayan bankanın toplam aktif büyüklüğü de 154.5 milyar TL oldu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, faaliyetlerinin dengeli bir bilanço yapısı doğrultusunda gerçekleştiğini ve önceliklerinin özkaynakları ile uyumlu bir bilanço büyüklüğü olduğunu ifade etti. Aydın, ayrıca tarımın özellikle de endüstriyel tarımın finansmanına öncelik verildiğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.