Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.05.2012 Gazete
ABONE OL

e

TAKVİM çalışmanın detaylarına ulaştı. Bölgeler arası zorunlu çalışma yükümlülüğüne son veriliyor. Tayinler daha kolay olacak

Öğretmene tayin müjdesi
Yüzbinlerce e müjde vermeye hazırlanan 'nın yaptığı çalışmanın ayrıntılarına TAKVİM ulaştı. Öğretmenlerde rotasyonu (tayin) kaldırmak için düğmeye basan Milli Eğitim Bakanlığı, bu sayede öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, bölgeler arası zorunlu çalışma yükümlülüğü kaldırılacak. Bundan sonra öğretmenler zorunlu çalışma yükümlüğüne tabi tutulmayacak. Görev yaptığı kentte belli bir çalışma süresini tamamlayan öğretmenler, kolayca tayin talebinde, isteğe göre yer değiştirme talebinde bulunabilecek. Eş durumundan ataması yapılamayan öğretmenlerde ise durum farklı olacak. Özür grubunda yer değiştirmesi yapılamayan öğretmenler, isteği halinde 3 yıl aylıksız izin alabilecek. Bu 3 yıl süresince Milli Eğitim Bakanlığı aileleri birleştirmeye, tayini gerçekleştirmeye çalışacak.


kalan karakter 1000

Gzdldmrr Gzdldmrr

İstedigi kadar hak versin. Puanın yetmedikten sonra nereye gidiyorsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 17.05.2012 09:12
5 eylul mağduru 5 eylul mağduru

yönetmeliğin detayları hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz madem ama eş durumu özür atamalarında hangi tarih baz alınacak hala bir bilgi vermiyorsunuz. bekleye bekleye ne hale geldik yazık günah bize de

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 16.05.2012 17:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.