Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.05.2012 Gazete

nde maaşlar devletten!

Doğum izninde maaşlar devletten!
ile 10 yıllık prim desteği veren hükümet, işsizliğin önüne geçebilmek için önemli bir adım daha atıyor. İş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık hallerinde izne ayrılanların, iş göremezlik ödeneklerini devlet üstlenecek. İş görmezlik ödenekleri, şirketin devlete olan borçlarından da mahsup edilebilecek. Böylece, sigortalıların mağduriyeti son bulacak. Örneğin bir çalışan kaza geçirdi ve rapor aldı. 3 günün üzerindeki raporlarda işveren personeline isterse maaşının tamamını ödeyebiliyor. İsterse SGK'nın belirlediği ücret üzerinden ödemeyle kesinti yapabiliyor.


Hazal ATEŞkalan karakter 1000

Halil Halil

Zaten böyleydi sistem...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 18.05.2012 23:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.