Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2011 11:18
ABONE OL

yerinde sayıyor

Avrupa'da borç krizi bölge ülkelerinin büyüme hızını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Avrupa'nın ikinci büyük ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde büyüyemedi.

Fransa yerinde sayıyor
ekonomisinde büyüme, yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0 oldu.

Fransa Ulusal İstatistik Ofisi'nin (Insee) verilerine göre, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,9 oranında büyüyen gayrisafi yurtiçi hasıladaki (GSYH) artış oranı ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 0'da kaldı.

Fransa hükümeti, ekonominin bu yıl ve gelecek yılın tamamında yüzde 1,75 oranında büyüyeceğini tahmin ediyor.
Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,4 artış kaydeden hanehalkı harcamaları, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0,7 oranında azaldı.
Ülkenin ithalatı yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0,9 oranında azalırken, ihracatı ise yüzde 0'da kalarak değişiklik göstermedi. Fransa'nın ithalatı yılın ilk çeyreğinde yüzde 3,2, ihracatı da yüzde 1,7 oranında artmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.