Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.09.2011 Gazete

2 milyarı batırdı ceza almayacak

2 milyarı batırdı ceza almayacak
Dünyanın en büyük bankalarından olan 'yi 2 milyar dolar zarara uğratan 31 yaşındaki Ganalı serbest bırakılacak. 5 yıllık tecrübesine rağmen yanlış bir tuşa basarak binlerce yatırım hesabını uçuran, bankaya 2 milyar dolar kaybettiren Adoboli'nin, sözleşmesinde bu kadar yüksek meblağa müdahale etme hükmü bulunmadığından dolayı yaptığının suç değil, hata olarak nitelendirildiği bildirildi. Adoboli'nin kurtulacağına kesin gözle bakan avukatları, müvekkillerinin kısa süre içinde herhangi bir ceza almadan serbest kalma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.