Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2011 Gazete
ABONE OL

En zengin Türk kim?

En zengin Türk kim?
Forbes Türkiye'nin bu yıl 6'ncısını hazırladığı, Türk iş dünyasının heyecanla beklediği 'En Zengin 100 Türk' araştırmasının sonuçları yarın bir basın toplantısı ile açıklanıyor. Araştırmanın geçen yılki sonuçları Türkiye'de kriz sonrası yaşanan toparlanmayı gözler önüne sermişti. 2011 ise hem servetler hem de milyarder sayısı açısından en parlak yıl olan 2008'in yakalandığını ortaya koyuyor. Araştırmada yer alan milyarderler, Forbes ABD'nin Mart'ta açıklayacağı 'Küresel Zenginler Listesi'nde de yer alacak. Geçen yıl en zengin Türk, 3 milyar dolarlık servetiyle Hüsnü Özyeğin olmuştu. Özyeğin'i 2.9 milyar dolarla M. Emin Karamehmet, 2.6 milyar dolarla ise Şarık Tara izlemişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.