Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.01.2011 Gazete
ABONE OL

32 bin milyonere çağrı

32 bin milyonere çağrı
AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, mevduatta vadenin uzaması gerektiğini söyledi. "Merkez Bankası'nın düzenlemesiyle bankalar daha az kredi verebilir. Daha az kredi verdiği için de faizlerin yükselmesi ihtimali var" diyen Gedikli, faizlerin yükselmemesi için mevduat vadelerinin 6 ay ve 1 yıla uzaması gerektiğini söyledi. Gedikli, şunları kaydetti: "Mevduatın yüzde 46.5'i 32 bin 333 hesaba ait görünüyor.

Toplam mevduatın yüzde 30.7'si 1 ay vadeli. Yüzde 46'sı 1-3 ay arası vadede. 6 ay vadeli mevduat yüzde 4. İstiyoruz ki mevduat vadeleri 6 ay ve 1 yıla çıksın. Merkez Bankası da bunu destekleyecek kararlar açıkladı. Bankalarla mevduat sahipleri bir araya gelip, vadeleri uzatacak. 1 ve 3 aydan 6 ay ve 1 yıla vadeleri çekecekler. Bundan mevduat sahiplerinin kaybı olmayacak. Vadeler uzadığı için bankaların eli rahatlayacak ve faizler artmamış olacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.