Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.01.2011 Gazete

Tasarruflu hayat

Türk halkı tasarrufu keşfetti: Spor salonu yerine parklarda yürüyor, sinemayı evinde seyrediyor, kazağını kendi örüyor

Tasarruflu hayat
Günlük yaşamında tasarruf için başvurduğumuz yöntemleri Ankara Ticaret Odası araştırdı. "Yadigar Hanım'ın Tasarruf Formülleri" adlı araştırmaya göre; Türk halkı spor salonuna gitmek yerine, parklarda sporu yapıyor. Sinemaya gitmek yerine TV'de dizi izliyor, korsan DVD satın alıyor ya da internetten film indiriyor.

GAZETE İNTERNETTE...
Gazeteleri internetten takip ediyor. Evini kendisi boyuyor, otomobilini yıkıyor, kazak atkı, şal gibi giysi ve aksesuarları kendisi örüyor. Ayrıca turşu, salça, reçel gibi yiyecekleri marketten almak yerine kendisi yapıyor. Soğuk algınlığında doktora gitmeyip bilindik ilaçlar tedavi oluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.